İmplant

İmplant

İmplantlar, çene kemiğine entegre edilen ve protezlerin desteklenmesi amacıyla kullanılan yapay diş kökleridir. Eksik dişlerin yerine konulan bu uzun ömürlü yapay kökler, hastanın çiğneme fonksiyonunu ve estetik görünümünü geri kazanmaya yönelik sabit veya hareketli protezlerin yerleştirilmesini sağlar.

İmplant tedavisi hangi durumlarda uygulanır?

Arfa Dent, implant tedavisi çeşitli durumlarda etkili bir çözüm sunmaktadır:

 1. Tam Dişsiz Durumlar:
  • Alt ve üst çenelerde hiç diş bulunmaması durumunda, kemik erimesi nedeniyle tam protez kullanımı mümkün değilse, Arfa Dent tarafından uygulanan implantlar sayesinde protezler daha sağlam bir şekilde tutturulabilir.
 2. Büyük Azı Diş Kayıpları:
  • Büyük azı dişlerin kaybı durumunda, arka bölge dişsiz kaldığında, Arfa Dent uzmanları, takılıp çıkarılabilen bölümlü protez yerine birkaç implant üzerine sabit bir köprü oluşturarak hastanın çiğneme fonksiyonunu restore edebilir.
 3. Uzun Dişsiz Boşluklar:
  • Uzun dişsiz boşluklarda geleneksel köprülerin gövdelerinin uzun olması problem yaratabilir. Arfa Dent’in implant tedavisi, dişsiz bölgeye uygulanan bir veya birkaç implant ile uzun köprülerin destek ve dayanıklılığını artırabilir.
 4. Tek Diş Kaybı:
  • Tek bir diş kaybı durumunda, çevredeki dişlerin küçültülmesine gerek olmadan, Arfa Dent uzmanları tarafından yerleştirilen tek bir implant üzerine özel bir kaplama ile eksik diş sorunu çözülebilir.

Tek Diş Kaybı

Arfa Dent, her hasta için özelleştirilmiş çözümler sunarak implant tedavisini etkili ve konforlu hale getirmektedir. Uzman ekibi ve modern teknolojiyle, hastaların ağız sağlığı ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmaktadır.

Arfa Dent, tek diş eksikliklerini geleneksel köprü protezleri veya implant destekli sabit protezlerle başarılı bir şekilde tedavi etmektedir. Geleneksel köprü protezlerinde, boşluğa komşu dişlerin çevresi küçültülerek protez yapılır. Bu yöntemle kısa süreli estetik ve fonksiyonel bir iyileşme sağlanabilir; ancak, çekilmiş dişlerin kökleri etrafındaki kemik korunamaz, bu da zamanla kemik rezorpsiyonuna neden olabilir.

Arfa Dent’in tek diş eksikliği durumunda uyguladığı implant destekli protezler birçok avantaj sunmaktadır:

 1. Doğal dişlere benzer şekilde restore eder.
 2. Dişsiz bölgedeki kemiği korur, kemik rezorpsiyonunu engeller.
 3. Komşu dişleri küçültmeye gerek olmaz, doğal dişlerin sağlığını korur.
 4. Hijyenik ve temizlemesi kolaydır, köprü protezlerine göre daha avantajlıdır.

Arfa Dent, her hasta için özelleştirilmiş çözümlerle, implant destekli protez uygulamalarında modern teknoloji ve uzman ekibi ile kaliteli hizmet sunmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Abone Ol

Çalışma Saatlerimiz

Pazartersi : 09.00 - 19:00
Salı : 09.00 - 19:00
Çarşamba : 09.00 - 19:00
Perşembe : 09.00 - 19:00
Cuma : 09.00 - 19:00
Cumartesi : 09.00 - 19:00
Pazar : Kapalıyız