Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Zirkonyum diş kaplama tedavisi genellikle metal destekli porselen ve tam seramik kron olmak üzere; çoğunlukla iki farklı alternatif üzerinden gerçekleştirilmektedir. Zirkonyum kaplama rengi ve dokusu itibarıyla doğal dişe yakın bir görünüm kazandıran, ışık geçirgenliği ve dayanıklılığı estetik bir gülüş elde etmek için en fazla tercih edilen diş Zirkaplama yöntemidir.

"</figure

Zirkonyum Diş Kaplama Nedir?

Zirkoniyum diş kaplama tedavisi, zirkonyum malzemesi kullanılarak diş yüzeyine ve etrafına gerçekleştirilen kaplama işlemidir. Buna bağlı olarak diş dokusunun çürük vb.  gibi sebeplerle azalması durumunda estetik bir gülümsemeye sahip olmak için tercih ederiz. Çünkü zirkonyum beyaz olduğu için metal destekli porselenlerde olduğu gibi koyu
renk yansıması görülmez ve bu da zirkonyum dişleri daha estetik hale getirir.

Ön ve arka dişlerde tercih edilen zirkonyum kaplama, ön dişlerde estetik açıdan tercih edilirken arka dişlerde sağlamlık açısından tercih edilmektedir.

 

Zirkonyum Diş kaplama kimlere uygulanmalı?

"</figure

Zirkonyum kaplamayı her yaş grubundan insan kullanabilir fakat diş ve
diş eti  gelişimini tamamlamamış kişilerin gelişimini tamamlamalarının beklenmesi daha doğrudur. Diş eti ve kemik gelişiminin tamamlanması 18-20 yaşa tekabül etmektedir. Bu nedenle ergenlik dönemini atlatmış ve gelişimini tamamlamış her bireye zirkonyum diş kaplama uygulanabilmektedir.

Zirkonyum Tedavisi Nasıl Uygulanır?

  • Hekimlerimizin muayenesi sonrası zirkonyum diş kaplamaya karar verildikten sonra ilk olarak dişlere gerekli kesimler yapılır. 
  • Zirkonyum diş kaplama yapılacak bölgenin ölçüleri alınır.
  • Ölçü alım işlemi tamamlandıktan sonra tasarım ve model işlemi yapılır. 
  • Uygun renk, ton seçimi sonrası diş teknisyeni ve hekim beraber çalışarak gerekli provalardan sonra tedaviniz tamamlanır
"</figure

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

İstanbul diş kaplama fiyatları, uygulanacak diş sayısına göre fiyatlar değişiklik gösterir.  Net bir fiyat bilgisi almak için diş hekiminden  randevu alarak ilk kontrolden geçmeniz gerekmektedir.

İstanbul Zirkonyum Kaplama Tedavisinde Arfa Dent Kliniği

Arfa Dent kliniği, ağız ve diş sağlığında doğru teşhis, planlama
ve tedavinin önemine değer vererek süreci yönetmektedir. Ayrıca
istanbul kaplama hizmeti veren Arfa Dent diş
kliniğinin bünyesinde bulunan uzman doktor kadrosu ve deneyimli personeli, her hastası ile aynı özveriyle ilgilenmekte ve size özel
zirkonyum kaplama tedavi planlamalarını gerçekleştirmektedir.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Etmeyi Unutmayın!