Diş İmplant

Diş İmplant

Arfa Dent, eksik dişlerin fonksiyonel ve estetik olarak yerine konulmasını sağlamak amacıyla gerçekleşir. Basit bir cerrahi operasyonla çene kemiğine yerleşen titanyumdan yapılan yapay diş kökleri olan implantları kullanarak başarılı sonuçlar elde eden bir diş hekimliği uygulamasıdır. Kliniğimiz Arfa Dent’in tercih ettiği titanyum malzeme, çene kemiği tarafından vücudun bir parçası olarak algılanarak yüksek düzeyde doku uyumu sağlar ve tedavi başarı oranını arttırır.

Diş İmplant

Arfa Dent, tek diş eksikliklerinden hiç dişi olmayan hastalara kadar geniş bir yelpazede uygulama alanına sahip olan bu yöntemi kullanarak, hastalarına doğal bir görünüm ve güçlü bir çene yapısı sunar. Bu tedavi, komşu dişlere herhangi bir müdahale gerektirmeksizin gerçekleşir. Böylece hastalar minimal rahatsızlıkla ve kısa bir süre içinde sağlıklı gülüşlerine kavuşur. Arfa Dent, diş hekimliğindeki uzmanlığı ve modern tedavi yöntemleriyle hasta memnuniyetini ön planda tutarak implant uygulamalarında öncü bir konuma sahiptir.

İmplant Diş Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Arfa Dent, implantların yerleştirilmesi sonrasında osteointegrasyonun gerçekleşmesi için hastanın yaşı, kemik kalitesi ve sistemik durumuna bağlı olarak 1 ile 6 ay arasında değişen bir kemik iyileşme süresi gerektirmektedir.

Gelişmiş implant yüzey özellikleri sayesinde, Arfa Dent günümüzde geçici implant üstü protezlerin yapılabilmesine olanak tanımaktadır. Bu sayede, implantın üzerine yerleştirilecek protezin uygun zamanlaması birçok faktöre bağlı olarak belirlenir.

Arfa Dent’in kullandığı dikişsiz implantlar, geleneksel implantlara göre kemik iyileşme süresinde %25’e kadar bir azalmaya neden olmaktadır. Dikişsiz implantlarla her bir diş için gereken süre, 6-9 dakika arasında kısalır.

Arfa Dent’in uzman diş hekimleri, tedavi sürecini hastanın bireysel ihtiyaçları ve beklentilerini dikkate alarak doğru bir zamanlama ile planlar. Bu sayede hastalar, Arfa Dent’in modern tedavi yöntemleri ve uzmanlığıyla hızlı, etkili ve rahat bir implant süreci geçirirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir