Zirkonyum Implant

Zirkonyum Implant

Zirkonyum implantları, sağlamlıkları, uzun ömürleri ve biyouyumlulukları nedeniyle yaygın olarak tercih edilen bir implant türüdür. Ayrıca estetik kaygıları olanlar için rengi bakımından da çekici bir seçenektir. Dayanıklı ve aşınmaya karşı dirençli bir yapıya sahiptir, bu da diş eti problemlerine neden olmaz. Zirkonyum implantlar, diş eksikliği tedavisinde güvenilir bir çözüm sunar. Titanyum implantlara göre biraz daha maliyetlidir, ancak sunduğu avantajlar bu farkı kapatır.

Zirkonyum İmplant Nedir?

Zirkonyum implant, eksik dişleri yerine koymak için kullanılan bir yapay diş köküdür. Üzerine protez bir diş takılır. Ancak bazı kişilerde diş eti zayıflığı olabilir ve bu durumda titanyum implantlar estetik bir görünüm sağlamayabilir. Bu nedenle, beyaz bir görünüme sahip olan zirkonyum implantlar tercih edilebilir. Bu implantlar, sağlam ve estetik bir malzeme olan seramikten yapılmıştır.

Zirkonyum İmplant Nasıl Yapılır?

Zirkonyum implant yapımında, ağız ve çene yapısı detaylı bir şekilde değerlendirilir. Lokal anestezi ile çene kemiği üzerine implantın yerleştirileceği uygun bir ortam hazırlanır. İmplant yerleştirildikten sonra, birkaç ay boyunca çene kemiğine uyum sağlaması beklenir. İstenirse geçici bir protez diş takılabilir. İşlem tamamlandığında, diş protezi özel olarak şekillendirilip takılır, kalıcı olarak yerleştirilir ve doğal bir dişe benzer bir görünüm sağlanır.

Zirkonyum diş implantının özellikleri arasında, seramik bir malzeme olması ve metal içermemesi bulunur. Bu implantlar, vücut için zararlı değildir ve biyouyumlu olmaları nedeniyle tercih edilir. Ayrıca, alerji riski taşımazlar. Zirkonyum diş implantları uzun ömürlüdür ve doğal diş yapısına en uygun şekilde estetik bir görünüm sunarlar.

Arfa Dent Diş Kliniği, Zirkonyum implantlar konusunda uzmanlaşmış bir ekip ve modern teknolojiye sahip bir tesis ile hastalara en iyi diş implantı deneyimini sunmayı taahhüt eder. Sağlık sorunlarına duyarlılık ve estetik kaygıları olan hastalar için ideal bir çözüm sunan Zirkonyum implantlar, Arfa Dent Diş Kliniği’nde profesyonel bir yaklaşımla uygulanmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Abone Ol

Çalışma Saatlerimiz

Pazartersi : 09.00 - 19:00
Salı : 09.00 - 19:00
Çarşamba : 09.00 - 19:00
Perşembe : 09.00 - 19:00
Cuma : 09.00 - 19:00
Cumartesi : 09.00 - 19:00
Pazar : Kapalıyız