Zirkonyum İmplant Markaları

Zirkonyum İmplant Markaları

Zirkonyum İmplant Markaları

İmplant, diş tedavisinde yaygın olarak kullanılan etkili bir yöntemdir. Genellikle, kırık, çürük veya eksik dişlerin yerine konması amacıyla kullanılan bu tedavi, halk arasında karmaşık veya uzun süreçlidir. Aslında oldukça basit ve kısa bir süre içinde tamamlanabilen bir diş tedavi yöntemidir. İmplant diş tedavisinde, işlemin yanı sıra kullanılan diş implantının markası ve yapısı da büyük önem taşır.

İmplant diş tedavisinde kullanılan implantın kalitesi ve özellikleri, tedavinin başarısını etkileyen kritik faktörlerden biridir. Dünya genelinde 900’e yakın ithal implant markası bulunsa da, Türkiye’de yerli implant markalarının çeşitliliği yaklaşık 60’tır. İmplantın doğru seçimi, tedavi sürecinin başarılı olması ve uzun vadeli etkili sonuçlar elde edilmesi açısından büyük bir öneme sahiptir.

Arfa Dent Diş Kliniği, implant diş tedavisi konusunda uzman diş hekimleri ve çeşitli implant seçenekleri sunarak hastalarına en uygun ve kaliteli tedaviyi sağlamayı amaçlar. Klinik, tedavi sürecinde kullanılan implant markası ve yapısına özel önem verir. Böylece hastalarına güvenilir, dayanıklı ve estetik sonuçlar elde etmelerini sağlar.

İyi Dental İmplant Markaları

MegaGen

2002 yılında Kore’de kurulan MegaGen, uzman ve deneyimli cerrahlar tarafından oluşturulmuştur. Yüksek kalite prensibiyle tasarlanmış ve üretilmiş olan bu implant diş markası, hasta ve diş hekimi için tedavi sürecini kolaylaştıran bir yapıya sahiptir. MegaGen, implant diş sektöründe yeniliklere öncülük ederek dünya çapında saygın bir konuma gelmiştir.

Hızlı ve kesin sonuçlar elde etme konusundaki başarısı, markayı global düzeyde tercih edilen bir dental implant markası haline getirmiştir. FDA onaylı olan MegaGen, içeriğinde insan sağlığına zarar verebilecek hiçbir madde bulundurmaz.

Kısacası her geçen gün büyüyen ve ivme kazanan MegaGen, 2018 yılının sonlarına doğru Asya’da en büyük implant üretim tesisini açarak dünya genelinde kendini kanıtlamıştır.

Medentika

Almanya merkezli Medentika, diş implant sektöründe öncü markalardan biridir ve 2005 yılında kurulmuştur. Üstün Alman teknolojisiyle üretilen bu marka, yüksek kalitesiyle dikkat çeker ve üst segmentte konumlanır. Dayanıklı ve uzun ömürlü kullanıma uygun olan Medentika implantları, çene kemiği erimelerini azaltarak kullanıcıya kolaylık ve rahatlık sağlar. Bu özellikleri sayesinde implant diş uygulamasından sonra hızla sağlıklı bir beslenme süreci sağlanabilir. Genel olarak, Medentika diş implantları, hareketli protez kullanan veya kullanmak zorunda olan hastalar için ideal bir seçenektir.

Nobel Biocare

İsveç menşeli Nobel Biocare, dental implant alanında köklü bir geçmişe sahip bir markadır. AR-GE çalışmalarıyla öne çıkan firma, özellikle “all in four implant” sistemi ile tanınır. FDA onaylı olan Nobel Biocare diş implantları, titanyum alaşımlı yapılarıyla çene yapısıyla yüksek uyumluluk sağlar, gerçek dişin yerini alır. Uzun ömürlü kullanıma uygun olan bu implantlar, takılma aşamasında ekstra abutmente ihtiyaç duymaz, bu da hastada kullanım kolaylığı sunar. Nobel Biocare, sektörde güvenilir bir tercih olarak bilinir.

Astra Tech

İsveç kökenli Astra Tech markası, Avrupa’nın birçok ülkesine hizmet veren bir dental implant markasıdır. Türkiye’de birçok diş hekimi tarafından tercih edilen firma, üretim sürecinde kullandığı üst düzey teknoloji ile estetiği ve sağlamlığı bir araya getirmiştir. Kaliteli hammadde kullanımı sayesinde dental implant ürünlerinde premium düzeyde sağlamlık garantisi sunar. Bu da uzun süreli kullanıma uygundur. Astra Tech, FDA onaylı bir implant markasıdır ve içeriğinde insan sağlığına zarar verebilecek hiçbir madde bulundurmaz. Tüm ürünleri ağız içindeki işlemler için uygun olduğundan, diş hekimleri arasında ilk tercihlerden biridir.

Straumann Roxolid

İsveç menşeli olan Straumann Roxolid dental implant markası, hastaların tüm ağız anatomisini göz önünde bulundurarak tasarlanmıştır. Ömür boyu kullanım garantisi sunan bu implantlar, %85 titanyum ve %15 zirkonyum alaşımlı yapılarıyla son derece dayanıklıdır. İşlem sonrasında rahatsızlık hissiyatı oluşmaz ve çene yapısıyla hızlı bir uyum sağlar. Straumann Roxolid diş implantları ayrıca gülüş estetiği konusunda implant üstü materyallerle tam uyum sağlar, estetik bir görünüm sunar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bültenimize Abone Ol

Çalışma Saatlerimiz

Pazartersi : 09.00 - 19:00
Salı : 09.00 - 19:00
Çarşamba : 09.00 - 19:00
Perşembe : 09.00 - 19:00
Cuma : 09.00 - 19:00
Cumartesi : 09.00 - 19:00
Pazar : Kapalıyız