İmplant Nedir?

İmplant Nedir?

İmplant Nedir?, vücudumuza fonksiyon sağlamak ve belli bir işleve hizmet etmek amacıyla implant merkezlerinde uygulanan bir protezdir. Arfa Dent Diş Kliniği olarak, Bahçelievler implant tedavisi konusunda özel çözümler sunmaktayız.
Implant tedavisi, eksik dişlerin fonksiyon ve estetiğini yerine getirmek amacıyla çene kemiğine yerleştirilen genellikle titanyum esaslı yapay diş kökleridir. Bu tedavi, gerçek dişlerin işlevini yerine getirebilen yapay bir protezdir.

İmplant Nedir?

İmplant Tedavi ve Çözümleri

İmplant, iki ana parçadan oluşur ve genellikle titanyumdan üretilir. Bu parçalar kök kısmı (yapay kök) ve dişin özünü oluşturan üst kısımdır.

İmplant tedavisi başlangıcında, işlevini kaybetmiş bir dişin çekilmesini takiben, bu alana bir yuva hazırlanır. Oluşturulan bu yuvaya implantın temelini oluşturan kök parça yerleştirilir. Bu kök parçanın tam olarak yerleşebilmesi için geçen süre hastadan hastaya değişiklik gösterir. Ancak genellikle 3 ile 5 ay arasında bir süreyi kapsar. Bu süre zarfında hasta bu alanda dişsiz kalır.

İmplantın üst kısmı, yeterli kemik kaynaşması sağlandıktan sonra, genellikle 3 ile 5 ay içinde yapılır. Bu aşamada, implant üstü protezi yapılır ve hastanın eksik dişi tamamlanır.

Diş implantları genellikle diş eksikliği olan hastalar veya protez diş kullanan hastalar için daha estetik ve konforlu bir çözüm sunmak amacıyla kullanılır. Ayrıca, ağzında hiç dişi olmayan hastalara sabit bir diş protezi sunmak amacıyla da uygulanabilir.

Diş implantlarının çapları, hastanın ağızdaki kemik yapısına, çene yapısına ve uygulanacağı alandaki genişliğe göre değişebilir. İmplant tedavisinde en iyi sonuçları elde etmek için, implantın çapı, uzunluğu ve büyüklüğü, hastanın panoramik filmler ve 3D filmler gibi incelemelerle belirlenir.

Arfa Dent Diş Kliniği olarak, İstanbul implant tedavisi konusunda en iyi teknolojileri kullanarak, hastalarımıza kaliteli hizmet sunmayı hedefliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir